Załóż konto,   Login:  Hasło:  zapamiętaj  
Strona główna Forum Katalog stron Artykuły Aparaty Album Sklep
Raport specjalny Skąpiec.pl: aparaty cyfrowe
dodany 27 Cze 2011 |
Aparaty cyfrowe cieszą się niezwykłą popularnością wśród Polaków. Lubimy fotografować rodzinne spotkania, robić zdjęcia podczas wakacyjnych wyjazdów czy też uwieczniać ważne wydarzenia w naszym życiu. Serwis Skąpiec.pl postanowił sprawdzić, jakimi kryteriami kierują się polscy internauci poszukujący w sieci aparatu cyfrowego i które modele budzą ich największe zainteresowanie. Wyniki tej analizy opublikowane zostały w najnowszym raporcie specjalnym.

Trzeci już raport specjalny Skąpiec.pl powstał w oparciu o analizę ruchu niemal miliona internautów, którzy w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2011 roku odwiedzili w serwisie dział poświęcony aparatom cyfrowym. „W niniejszym opracowaniu za cel wzięliśmy sobie sprawdzenie, czym kierują się internauci przy wyborze sprzętu do fotografowania. Stawiają na znane i cenione marki? Sugerują się rozdzielczością aparatu, wielkością matrycy czy też zoomem optycznym? A może ważna jest dla nich przede wszystkim cena? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czytelnicy znajdą w naszym raporcie”, mówi Marta Bilińska, specjalista ds. PR serwisu Skąpiec.pl.

Pierwsza część raportu obejmuje analizę preferencji zakupowych użytkowników porównywarki cen Skapiec.pl, omówienie wybieranych przez nich filtrów oraz zestawienie TOP10, zawierające opis najpopularniejszych aparatów cyfrowych. W drugiej części znalazły się mini poradniki zakupowe przygotowane przez serwis Jakkupować.pl, komentarze dotyczące trendów w dziedzinie aparatów cyfrowych, a także dział zatytułowany „Aparaty na każdą kieszeń”, w którym zapoznać się można z przeglądem najlepszego sprzętu w wybranych kategoriach cenowych.

Wyniki mogą zaskakiwać…
Jakie wnioski płyną z najnowszego raportu serwisu Skąpiec.pl? Otóż e-konsumenci poszukujący aparatów cyfrowych za pośrednictwem porównywarki, w swoich wyborach kierowali się przede wszystkim ceną (filtr ten wybierało 63,56% internautów), marką producenta (15,96%) i rodzajem aparatu (9,56%). Co ciekawe, dużo mniejsze znaczenie miały dla nich takie parametry aparatów, jak rozdzielczość, zoom optyczny czy rozmiar matrycy. Jeśli chodzi o konkretne produkty to w analizowanym okresie największym uznaniem cieszyły się aparaty firm Canon (22,77%) i Nikon (22,47%). Interesujące jest jednak, że najpopularniejszym modelem nie został sprzęt żadnej z tych marek, ale aparat Fuji HS10.

Partnerami raportu specjalnego są serwis JakKupować.pl oraz We-Dwoje.pl. Patronat medialny nad raportem objęty serwisy: Benchmark.pl, digFoto.pl, E-biznes.pl, Fotoclub.pl, Media2.pl, Swiatobrazu.pl, Videotesty.pl oraz Opineo.pl.
Raport został przygotowany przez serwis Skąpiec.pl, zajmujący się porównywaniem cen w sklepach internetowych, na podstawie analizy ruchu w kategorii aparaty cyfrowe. Badanie przeprowadzono w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2011 roku.
Całość raportu można pobrać ze strony Skąpiec.pl:
http://www.skapiec.pl/raport_specjalny/Raport_specjalny_aparaty_cyfrowe_czerwiec2011.pdf


Więcej informacji udziela:
Marta Bilińska
Specjalista ds. PR
e-mail: m.bilinska@skapiec.pl
www.skapiec.pl


komentarze (0) :: więcej...

Aktualnie brak komentarzy
 Menu
 · Ranking fotolabów
 · Nasza ekipa
 · Mapa serwisu
 · Statystyki serwisu
 · Statystyki użytkowników
 · Banery digfoto.pl
 · Kontakt
 Online
45 osób online
- 0 zarejestrowanych
- 0 ukrytych
- 45 gości
Zarejestrowani:
Brak
 Ostatnio na forum
Brak nowych postów w temacie Organizacja wesela
   ~epita
Brak nowych postów w temacie Stomatolog z Wrocławia
   ~epita
Brak nowych postów w temacie Zakłady bukmacherskie - ...
   ~boddekk
Brak nowych postów w temacie Poziomica
   ~Bojka
Brak nowych postów w temacie Słuchawki bezprzewodowe
   ~Bojka
Brak nowych postów w temacie Ile przeznaczyć pienięd...
   ~Bojka
Brak nowych postów w temacie nauka pływania dla dziec...
   ~fotografi
Brak nowych postów w temacie Pad do konsoli
   ~Bojka
Brak nowych postów w temacie Kamera cyfrowa
   ~Bojka
Brak nowych postów w temacie Album na zdjęcia
   ~kram
 Przeglad prasy
Przegląd Prasy Fotograficznej
Październik
Digital Foto Video
 Shoutbox
 PolecamyFotografia