Zaloguj:  Hasło:  zapamiętaj  
Strona główna Forum Katalog stron Artykuły Aparaty Album

Forum FAQ  |   Szukaj  |   Użytkownicy  |   Grupy   |   Rejestracja

Straszne szumy w Fuji s9600

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum digfoto.pl Strona Główna -> Fuji
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szynas22
~użytkownik dF

PostWysłany: 02 Lut 2008 22:45    Temat postu: Straszne szumy w Fuji s9600 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich od kiliku miesiecy posiadam aparat fotograficzny Fuji s9600 i szczerze powiem ze sie zawodze na nim strasznie od pewnego czasu, to znaczy wykazuje on straszne szumy przy zdjeciach robionych pod wieczor(szumy sa naprawde ogromne),robia zdjecia przy na automacie.Pozatym wydaje mi sie ze takich szumow on wczesniej nie wykazywal czy mozliwe jest ze uszkodzila mi sie optyka aparatu???Prosze o odpowiedz moge wrzucic te zdjecia za szumione sa naprawde straszane,gdybym mial jeszcze raz wybierac pewnie bym kupil lustrzanke kolezanka ma i jakosc zdjec jest nie porownywalna.Prosze o pomoc co robic na te szumy??
Powrót do góry
Halfdoopeck
#ekspert digFoto

Pochwał: 3

PostWysłany: 02 Lut 2008 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szumy nie zależą bezpośrednio od jakości optyki , od matrycy już tak. W tym przypadku raczej to tylko ustawienia (możliwe- mało, że wynikłe z uszkodzenia wewnętrznego oprogramowania).

Szumy zawsze rosną wraz z czułością ISO- powyżej 200 już wyraźnie, oraz z czasem migawki - gdzieś od powyżej 0,5 czy 1 sekundy. Nie znam dokładnie opcji menu obsługi Twojej kamery, ale jeśli robisz na "auto" sprawdź czy nie wymusiłeś w ustawieniach wysokiego ISO, lub nie wyłączyłeś programowego odszumiania w aparacie- jeśli ten takową możliwość posiada.

Gdy wydaje Ci się, iżby pierwej było lepiej możesz porównać w danych EXIF ustawienia dawnych i nowych robionych w podobnie "trudnych" warunkach oświetleniowych obrazków. Zawsze w nietypowych sytuacjach niie polegaj na full-auto- sam dobieraj parametry.
Powrót do góry
StachB
+Przyjaciele

Aparat: Canon eos 50D (wcześniej Canony 400D i D60; Minolta 7i, Minolta Z10 i ulubiony Zenit TTL)

PostWysłany: 09 Lut 2008 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryzyko pojawienia się szumów w wyższym stopniu niż u konkurencji jest chyba również specyficzną cechą aparatów tej marki...
Powrót do góry
prezes77r
~użytkownik dF

Aparat: fuji s6500fd

PostWysłany: 02 Mar 2008 13:32    Temat postu: Dot. odp. StachB Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

StachB takimi wypowiedziami nie tylko obrażasz użytkowników aparatów Fuji, ale też zaśmiecasz forum i wprowadzasz osoby szukające porady w błąd. Nie jest tajemnicą, że większość kompaktów Fuji pod względem szumów, wyraźnie wyprzedza konkurencje. Wystarczy pobierzne spojrzenie na zdjęcia testowe lub porównanie w domu.
Ja sam nie ufałem zdjęciom zamieszczonym na www i wykonałem test porównawczy s6500 z canonem350d mojego teścia. Bardzo się zdziwiłem bo choć jakość zdjęć była niższa(inne klasy aparatów) fuji nawet na iso 400 mniej szumiał. Dopiero przy 1600 wyraźnie poległ. Różnica jakości polegała na gorszej rozdzielczości, rozpraszających się konturach, słabszych kolorach, choć czerwień fuji oddał wierniej. Chętnym udostępnie zdjęcia.

Jeśli chodzi o szumy w s9600 użytkownik powinien wiedzieć, że są ona takie jakie powinny być przy danych ustawieniach aparatu- zazwyczaj mniejsze od konkurencji. Proponuję najpierw przeczytać 2x instrukcję obsługi, potem nauczyć się podstawowych wiadomości o fotografii, a jeśli zdjęcia nadal bedą miały duże szumy zmienić aparat, gdyż nie jest to małpka dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z fotografią, o czym powinien powiadomić sprzedawca tegoż aparatu.
Powrót do góry
Tola.Mazurkiewicz
~użytkownik dF

PostWysłany: 10 Sie 2016 09:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś może mi doradzić jak skutecznie rzucić palenie?
~użytkownik dF

PostWysłany: 14 Lis 2016 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabletki, gumy, plastry, e-papieros - najpopularniejsze metody.
Powrót do góry
krystian 14
~użytkownik dF

PostWysłany: 20 Gru 2016 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzucic palenie można tylko jak ma się duzo siły na to
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum digfoto.pl Strona Główna -> Fuji Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: